logo
Ana Sayfa
KIBLE
365 GÜN DUA
ABDEST VE TEYEMMÜM
AHLAK BİLGİLERİ
ALIŞ VERİŞ BİLGİLERİ
ALLAHÜ TEALA
ANA - BABA HAKKI
BOZUK FIRKALAR
BÜYÜ-SİHİR-HURAFELER
CENNET VE CEHENNEM
CİHAD
ÇEŞİTLİ KONULAR
DEVİR VE İSKAT
DİNİMİZ-BATIL DİNLER
DOĞRU İMAN BİLGİLERİ
ESHAB-I KİRAM
EVLİLİK VE AİLE
EVLİYAYI TANIMAK
FAİZ
FİTNE VE GIYBET
FİTRE-UŞUR-ZEKAT
GÖRGÜ KURALLARI
GUSÜL
HAC VE UMRE
HAYZ VE NİFAS
İDARECİLİK BİLGİLERİ
KUR'AN ÖĞRETMENİ
KUR'AN-I KERİM
KURBAN-ADAK
MEZHEPLER DOSYASI
MİRAS-FERAİZ VE BORÇ
MUCİZE-KERAMET-SİHİR
MÜBAREK GÜNLER
MÜZİK VE TEGANNİ
NAMAZ
NELERİ YİYEBİLİRİZ
NİKAH-TALAK-MEHR
ORUÇ
OSMANLI SULTANLARI
PEYGAMBER EFENDİMİZ
SAĞLIK BİLGİLERİ
Ağız temizliği
Az yemenin faydaları
Bal şifalıdır
Baş ağrısı için
Bunamamak için
Çok uyumak
Eldeki siğiller
Gözün sıhhati için
Hacamat olmak
Hastalıkta şifa
Her şeye kızmak
Kanser hastasıyım
Kaylule faydalıdır
Kilo almak için
Ruh temizliği
Sağlık bir nimettir
Sirke faydalıdır
Temizliğe riayet
Unutkanlık ve çaresi
Yiyip içerken
Zarar veren gıdalar
Zayıflamak için
SIRAT KÖPRÜSÜ
SÜNNET VE BİD'AT
ŞAFİİ İLMİHALİ
TESETTÜR
UYDURMA HADİS OLURMU
YEMİN VE KEFARETİ


Ziyaretçi Sayısı

Kanser hastasıyım

Konuyla ilgili Sesli Dosyayı dinlemek için lütfen tıklayınız!

Sual: Ben 54 yaşında bir bayanım. Mayıs ayında safra kesesi ameliyatı oldum. Ameliyatımda mide kanseri olduğum ve kanserin yayıldığı ortaya çıktı. Doktorum, (Bu safhadan sonra tedavi sonuç vermez, kemoterapi ilaçları sizi iyice yıpratır) dedi ve 6 aylık ömrümün olduğunu söyledi. Şu anda ölüm iyice yaklaştı. Ölmekten çok korkuyorum. Bazen çok rahatsızlaşınca ne olacaksa olsun diyorum, biraz iyileşince de ölmekten çok korkuyorum.
Çok rahatsızım. Beni rahatlatmak için ne tavsiye edersiniz? Ölümle ilgili beni rahatlatacak kitaplar gönderebilir misiniz? Lütfen bana yardım edin bu dünyam zaten bitmek üzere ama ahiretimi de kaybetmek istemiyorum.
CEVAP
Allahü teâlâ şifalar versin. Kimin ne zaman öleceğini doktorlar bilemez. Allahü teâlâdan başka hiç kimse bilmez. Kâzım amca diye bir akrabamız vardı. Böbrekleri tamamen yok olmuş, iplik gibi kalmıştı. Doktor, birkaç aya kalmaz ölür demişti. O haliyle 20 yıl kadar yaşadı.

Onun için, şu kadar ömrün kaldı gibi sözlere itibar edilmez. Bu hiç ölmeyeceksiniz demek değildir, biz de öleceğiz, siz de öleceksiniz, yani her canlı ölecek. Hepimiz ahirete gideceğiz. Asıl hayat orada. Müslüman ölmekten korkmaz, bilakis bir an önce ölsem de yüce Rabbime, sevgili Peygamberime, asıl vatanıma kavuşsam diye sevinçle bekler.

Hepimizin hatası günahı çok. İbadetlerimiz kusurludur. Sevgili Peygamber efendimiz (İmanla öl, gerisine karışma) buyuruyor. Bunun için, imanla ölmek için dua etmeli. Mesela şöyle dua edilebilir:
(Ya Rabbi, bilerek veya bilmeyerek küfre sebep olan bir iş yaptıysam, bir söz söylediysem, ben hepsine tevbe ettim, pişman oldum, beni affet. Ben sana iman ettim. Ben Peygamber efendimize ve ne bildirdiyse hepsine iman ettim, hepsini kabul ettim, beğendim. İmanla ölmemi nasip et. Şeytanın, nefsimin şerrinden sana sığınırım. Beni bunlardan ve diğer şerlerden muhafaza et, imanla öldür.)

Şehitliğe sebep hastalıklar, sabrın önemi gibi yazılar da gönderdik, onları okursunuz. Ayrıca adresinize en kıymetli iki din kitabı gönderiyoruz. Bunları severek okuyun, ne yazıyorsa hepsini kabul ettim, inandım diye dua edin.

Bir diğer husus da, sevgili Peygamber efendimiz, kanser gibi iç hastalıklarından ölen müslümanın, şehid olacağını bildirmiştir. Şehid olmak büyük nimettir. Bu yüzden de hiç üzülmemelidir. Sevgili Peygamber efendimizin torunları olan tanıdığımız seyyidler var, çoğu kanserden vefat etti.

Demek ki siz de çok sevgili kulmuşsunuz ki, şu anda kansere yakalanmışsınız. Müslüman için vaki olanda hayır vardır. İnsanız, aciziz, insanlık icabı üzülüyoruz ancak neticesine de sevinmek lazım.

Allahü teâlâ size de bize de son nefeste şehitlik nasip etsin. Bir de gönderdiğimiz kıymetli kitapta, kanser için şu ilaç tavsiye ediliyor:

Sarmısak, sayılmayacak kadar çok faydası olan süper bir bitkidir. Soyulmuş bir avuç sarmısak, akşam bir litre süt ile, pelte haline gelene kadar kaynatılır, nemlenmesi için sabaha kadar bahçede bırakılır. Süt kısmı, aç iken [bir veya birkaç defada] içilirse kansere iyi gelir. [Bu işe bir hafta devam edilebilir. Sonra haftada bir, daha sonra da ayda bir içilmesi iyi olur.]

Top
Sitemizdeki bilgilerden, Orijinaline sadık kalmak şartıyla, izin almaya gerek kalmadan, herkes istediği gibi alıp istifade edebilir.